Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

Nevis atlaist un aizmirst, bet turpināt attiecības!

Posted 21. gada 6. Feb
Savā sērošanas ikdienā esam pieraduši dzirdēt, ka mums ir jāatlaiž bērns, kurš ir miris, ka mums ir jāsadedzina viņa drēbes, lietas, ka mums ir jāizdara pārmaiņas mājās, ka mums jāiziet cauri 5 sērošanas stadijām, ka sēras ilgs 1-2 gadi un daudzas citas lietas.
Tiešām? Vai tiešām kāds tic, ka Kibleres-Rosas piecas sērošanas stadijas strādā? Ne. To stadiju ir vairāk. Psiholoģes atklājumi jau sen ir pagātnē. Mēs dzīvojam citā laikā, kurā vecas metodes vairs nav efektīvas. Gluži tāpat Rietumu pasaulē jau 25 gadus nestrādā metode “atlaid un aizmirsti”.
Arī sērošanas laiks katram ir individuāls.
 
Rietumos māca, ka mums kā vecākiem nedrīkst atlaist savus bērnus. Tas var kaitēt mūsu veselībai. Mums ir jāturpina attiecības ar savu bērnu. Tikai citā veidā. Ne fiziskajā formā, bet caur dažādām praksēm. Viena no skaistām praksēm ir “Remembering” — glabāt attiecības, atmiņas, turpināt attiecības, nodot, izplatīt atmiņas tālāk. Tā var būt atmiņu kastīte, mājas lapa, foto un video albūmi, mīļākās vietas, darbi, projekti.
 
Svarīgi ir saglabāt saikni ar savu bērnu. Šī saikne ir mūsu rokās. Mēs paši lemjam, gribam šo saikni paturēt vai pārraut, vai mums ar to ir labi, vai mums tā palīdz.
Atcerieties, ka bērni tagad skatās uz dzīvi caur MŪSU acīm. Mēs esam tie, kas tagad turpina dzīvot viņu dēļ, mēs esam viņiem vajadzīgi vēljoprojām. Padomājiet, ko mēs gribam viņiem parādīt? Asaras un nelaimīgu dzīvi? Vai skaistu, krāsainu dzīvi, piepildītu ar labiem darbiem un nodomiem?
 
Sirsnībā,
K.Deņisova